SMMM Yeterlilik Sınavına Yönelik Tavsiyeler

Evet arkadaşlar temmuz sınav dönemi yaklaşırken bizlere sıkça sorulan sorulardan biriside nasıl çalışmanız gerektiğine dair ipuçlarıydı. Bende bununla ilgili olarak elimden geldiği kadarıyla sizlere yardımcı olmak istiyorum.

İlk etapta şunu belirtmeliyim ki burada genellikle herkesin zorlandığı ve benimde alanım olan vergi mevzuatı ve uygulamaları sınavına yönelik tavsiyelerde bulunacağım. Bu tavsiyeleri şöyle sıralayacak olursak:

—Vergi mevzuatı sınavı her ne kadar sözel ağırlıklı olsa da mutlaka uygulama sorularında da bilgi sahibi olmalısınız.

—Olayın sözel kısmına çalışırken her kanunu ayrı ayrı çalışmalısınız. Örneğin 213 sayılı Vergi Usul Kanununa başlayıp onu mutlaka tam anlamıyla bitirmeden başka bir kanun çalışmamalısınız.

—Elinizde kaynak olarak kullandığınız kitap mutlaka ve mutlaka sade yazılmış ve akıcı bir dile sahip olması gerekmektedir, aksi takdirde çok çabuk sıkılır ve bu nedenle de çalıştığınız yerlerden  verim alamazsınız.

—Sözel kısımlara çalışırken kesinlikle yazarak çalışmalısınız ve çalıştığınız yerleri bir odada sesli olarak tekrar etmelisiniz.

—Devamlı olarak soru cevap yöntemini kullanmalısınız ki bunun da faydası gayet açıktır.

—Uygulama sorularında ise elinize geçen bütün kaynakları değil bu alanda hazırlanmış kitap ve bu alana göre tasarlanmış soruları kullanmalısınız.

Yukarıda belirttiğim kısa kısa ipuçlarını dikkate almanızı ve bu doğrultuda sınava hazırlanmanızı tavsiye edebilirim. Ayrıca sınav yaklaştıkça yine bu web sayfam üzerinden önem arz ettiğini düşündüğüm bazı soruları sizlerle paylaşacağımı da bilmenizi isterim. Bütün mali müşavirlik başlatma ve bitirme sınavına hazırlanan öğrenci arkadaşlarıma kolay gelsin dilerklerimi iletiyor ve başarılar diliyorum.

                                                                                                                    Ozan Bingöl

Be Sociable, Share!

SMMM Yeterlilik Sınavına Yönelik Tavsiyeler” üzerine 1 düşünce

  1. Merhaba,

    14-15 temmuz yeterlilik sınavına kadar sitenizi takip ediyor olacağım,önem azr ettiğini düşündüğünüz soruları paylaşmanızı bekliyoruz..
    tavsiyeler için çok teşekkürler
    saygılar,

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*


*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>