84 Seri nolu KDV Tebliği ve Kodlar

84 Seri nolu KDV Tebliği ve Kodlar

Kod 1:   Sahte Muhteviyatı İtibariyle Yanıltıcı Belge (SMİYB )düzenlediği vergi   inceleme raporu ile tespit edilen mükellefler ile bunların ortakları ve   kanuni temsilcilerinin kurdukları veya ortak oldukları şirketler.
Kod 2:   SMİYB kullandığı vergi inceleme raporu ile tespit edilen mükellefler.
Kod 3:   SMİYB düzenlediği vergi inceleme raporu ile tespit edilen kurumlar vergisi   mükelleflerinin kanuni temsilcileri ve düzenleme fiiliyle ilgisi olduğu   tespit edilen ortakları.
Kod 4:   Bastırdıkları yasal belgelerin zayi olduğunu, kaybolduğunu veya çalındığını   bildiren mükellefler.
Kod 5:   Vergi daireleri tarafından yapılan tespitler sonucunda,
5/1:   Haklarında rapor bulunmamakla birlikte SMİYB düzenlediği konusunda tespit bulunan   mükellefler,
5/2:   Haklarında rapor bulunmamakla birlikte SMİYB kullandığı konusunda tespit   bulunan mükellefler.
5/3:   Yapılan yoklamalarda bilinen adreslerinde bulunamayan ve yeni adresleri   tespit edilemeyen mükellefler.
5/4:   Defter, belge ibraz etmeyen veya incelemeye sevk edilenler ile birden fazla   döneme ilişkin olarak KDV beyannamesini (süresinden sonra verenler hariç)   vermeyen mükellefler.
Kod 6:   Taklit edilen mükellefler listesi Kendisi hakkında herhangi olumsuz bir   tespit veya rapor bulunmadığı halde, belgeleri taklit edilen mükellefler.
Kod 7:   Mükellefiyetleri bulunmayan ancak üçüncü kişiler veya diğer tüzel kişilikler   vasıtasıyla Sahte Belge organizasyonu içerisinde bulunan ve sahte fatura   ticareti yapanlar.
Kod 8:   Yapılan yoklamalarda adreslerinde bulunmadıkları tespit edildiğinden 2004/13   seri numaralı “Uygulama İç Genelgesi” gereğince mükellefiyeti   re’sen terk ettirilen mükellefler.
Kod 9 – 1:   SMİYB düzenlediği vergi inceleme raporu ile tespit edilen ve haklarında   “Form 11″ düzenlendiği için VEDOP ortamında bakanlık listesinde yer   alan mükellefler.
Kod 9 – 2:   SMİYB kullandığı vergi inceleme raporu ile tespit edilen ve haklarında   “Form 11″ düzenlendiği için VEDOP ortamında bakanlık listesinde yer   alan mükellefler.

                                                                                                    Ozan Bingöl

Be Sociable, Share!
Bu yazı Genel kategorisine gönderilmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>